Yeni E-Serisi’ni E180 modeli ve Exclusive versiyonuyla detaylıca incelediğim test yazımı dün sizlerle paylaşmıştım. O yazıyı aşağıdaki kısma tıklayarak okuyabilirsiniz.

>Yeni E-Serisi ile ilgili tüm detayları içeren test yazımı okumak için lütfen  BURAYA tıklayınız.<

Bu sefer aynı otomobilin AMG paketli versiyonu test konuğum oldu. Belirttiğim gibi, önceki yazımda E180’le ilgili tüm detaylara girdiğim için bu yazımda tekrar aynı detaylara yer vermeyi düşünmüyorum. Kısaca AMG paketin Exclusive’le olan küçük farklılıklarına ve önceki test aracımla arasındaki donanımsal farklardan bahsedeceğim. Zaten iki otomobilin motor-şanzıman kombinasyonu vs. birebir aynı, sadece donanımsal ve görsel bazı farklılıklar var.

AMG paketli E-Serisi’nde dış görünüm tabikide daha sportif. Tamponlar, marşpiyeller ve jantlar otomobilin ağırbaşlı görünümünü daha sportif hale getirmiş. Mercedes’in tüm AMG paketli modelleri ve gerçek AMG’lerinde olduğu gibi logo kaputta değil panjurda yer alıyor.

19”lik titanyum gri detaylara sahip jantlar AMG paketin standart jantları.
İç mekanda AMG paketin ilk farklılığı olarak altı düz direksiyon gözünüze çarpıyor. Test aracımda bulunan Eyer Kahvesi renkli deri döşemeler 18.608 TL’lik bir opsiyon.  Döşemelerin rengi iç mekana farklı bir hava katmış.

Test aracımda standart analog göstergeler ve 12.3”lik büyük ekran yerine standart multimedya ekranı yer alıyordu. Önceki yazımda, Exclusive’de bulunan dijital göstergeler ve multimedyanın birleşik olduğu sistemi çok beğenmiştim.  Bu iki opsiyonunda fiyatı 7.190 TL. Aslında ikiside çok gerekli opsiyonlar değiller ancak görsellik açısından bakarsak bence bu opsiyon fiyatını vermeye fazlasıyla değer 😀

Onun dışında, multimedya ekranı gayet güzel diğer ekranla arasında menüler ve yazılımsal anlamda pek bir fark yok.
AMG paketli versiyon E180’de diğer versiyonların içinde başlangıç fiyatı en yüksek olanı . Fiyatı 353.700 TL’den başlıyor.

Yeni E-Serisi ile ilgili tüm detayları içeren test yazımı okumak için lütfen BURAYA tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir