2010 yılından beri piyasada olan Mitsubishi’nin kompakt crossoveri ASX, 2019 yılı için makyajlanarak yeni model yılı için daha güncel bir hale getirildi. 2013 ve 2016 yıllarında da ufak makyaj operasyonları geçiren ASX’e, bu sefer oldukça kapsamlı bir makyaj uygulanmış. Mitsubishi’nin yeni tasarım stiline kavuşturulan ve Eclipse Cross’la oldukça fazla benzerlik gösteren yeni ön yüz ilk dikkat çekenler arasında. Yeni ön yüzle birlikte gelen led farlar artık ASX’te opsiyon olarak sunulacak.

Arka kısım, yeni tampon ve yeni led stoplar ve stop grafikleriyle daha şık bir hale getirilmiş. 

İç mekanda pek fazla değişiklik yapılmamış. Makyaj öncesi modelde bulunan 7″ dokunmatik ekran yeni 8″ ekranlı bir ünite ile değiştirilmiş. Bu sistemde TomTom navigasyon ve gerçek zamanlı trafik sistemi de olacak. 

Motor seçenekleri makyaj öncesi modelle aynı olacak. 1.6 lt 117 hp benzinli ve 2.0 lt 150 hp benzinli atmosferik motorlar aynen kullanılmaya devam edilecek. 1.6 lt dizel motorun tekrardan kullanılıp kullanılmayacağı henüz belli değil. Marka yakın zaman önce Renault grubuna girdi. ASX’in kaputu altındaki 1.6 dizel ise PSA üretimi bir motordu. Bu sebeple 1.6 dizel artık ASX’te kullanılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir