Güney Koreli otomobil üreticisi Kia’nın sevilen C-segmenti modeli Ceed, geçtiğimiz aylarda yeni nesline kavuşmuştu. Hatchback ve shooting brake olmak üzere iki farklı karoser türüyle ortaya çıkan Ceed ailesine yeni bir verisyon daha katıldı. XCeed adlı yeni model, Ceed’in kompakt crossover kimliğine bürünmüş hali… Normal Ceed’e göre yerden 4,3 cm daha yüksek olan XCeed, Kia Stonic ile Kia Sportage arasına konumlandırılacak. XCeed’in noırmal Ceed’e göre daha konfor odaklı süspansiyonlara sahip olacağı belirtiliyor. 

XCeed’de Smart Cruise Control, Şerit Takip Sistemi, Otomatik Park Sistemi ve Otomatik Uzun Far gibi yardımcı özelliklerde sunulacak. 

XCeed’in motor seçenekleri ise diğer Kia modellerinden tanıdık. Benzinli cephesinde baz motor seçeneği 1.0 lt T-GDI turbo benzinli motor 120 hp güç üretirken, 1.4 lt T-GDI turbo benzinli motor ise 140 hp gücünde. XCeed’in GT versiyonunda ise 1.6 lt T-GDI turbo benzinli 204 hp gücündeki motor yer alacak. Dizel cephesinde ise Hyundai-Kia modellerinden yakından tanıdığımız 1.6 CRDI dizel motorun 110 ve 136 hp olmak üzere iki farklı güç çıkışına sahip versiyonları yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir