Renault, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir etkinlikte yeni konsept elektrikli ticari aracı olan Kangoo Z.E Concept’i tanıttı. Bu otomobil, 2020 yılında piyasaya çıkması beklenen 3.nesil Renault Kangoo’nun konsept halinde bir gösterimi… Yuvarlak ve sevimli hatlara sahip güncel Kangoo’ya göre çok daha sportif bir tasarımla gelmesi beklenen yeni Kangoo’nun şuan olduğu gibi yeni nesilde de elektrikli bir versiyonu olacağına kesin gözle bakılıyor.

Sportif bir görünüme sahip bu konsept ticari araçta, firmanın Megane ve Talisman’la başlayan yeni ön yüz tasarımına yer verilmiş. Ön farları ortadan bir LED çubuk ile bağlanırken, arka farları ise C şeklinde LED’lerden oluşmuş. Fütüristik bir görünüme sahip olan konseptin rengi de oldukça dikkat çekici. 

Yeni Kangoo’nun dış tasarımı hakkında bu konsept sayesinde kabaca bir fikir sahibi olsakta motor seçenekleri ve rakipleri karşısında neler sunacağına dair bilgiler henüz tam olarak belli değil. Bilinenler ise, motor seçenekleri içinde 1.5 dCi ünitenin yine yer alacağı, güncel Kangoo’ya göre çok daha iyi bir yol tutuş ve sürüş dinamiği sunacağı ve Renault’nun yeni multimedya sistemlerine Kangoo’nun iç mekanında da yer verileceği söylentiler arasında…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir