Daha önce paylaştığim spor otomobillerin baz versiyonlarını yaparak herkesi güldüren meşhur eleman X-Tomi yine otomotiv fantezilerini çizmeye devam ediyor. Bu sefer markaların gelecek planlarındaki otomobillerden, tam bir hayal ürünü olabilecek modellere kadar yaptığı birçok farklı çalışmayı sizler için derledim…

BMW M2 Gran Tourer

Bmw M2 Gran Tourer front2 Bmw M2 Gran Tourer rear2

MPV ve önden çekişli bir otomobil yaparak herkesi şaşırtan BMW’nin, 2 Serisi Gran Tourer için bir M versiyonu düşüncesi tabii ki de yok. Amma velakin eğer böyle bir versiyonu olsaydı arkadan itişe meyilli 4 çeker sistemi, geniş ağızlı M3 benzeri tamponları ve seksi M jantlarıyla çok güzel bir 7 kişilik drift makinesi olabilirdi.

Ford Fiesta RS

Ford Fiesta RS front2 Ford Fiesta RS rear2

Ford’un gelecek planları arasında olan bir otomobil. Kaputunun altında 1.6 Ecoboost motor sunması ve bu motorun tahmini 240 bg civarı bir güce sahip olması bekleniyor.

Aston Martin DBX-7

Aston Martin DBX7 2

Yukarıdaki M2 Gran Tourer çalışması gibi bu da gerçekte üretime geçme ihtimali %0 olan bir otomobil. Sadece marka içi emisyon ortalamasını azaltmak için Aston Martin’leştirilmiş Toyota iQ olan Cygnet’i satan Aston’un, MPV yapacak kadar ileri gideceğini zannetmiyorum. Zaten gitmese iyi olur…

Ford Mondeo RS

Ford Mondeo RS front2

Ford’un yine gelecek planlarında olan bir otomobil daha. Mondeo RS’te 2.3 Ecoboost motorun kullanılması bekleniyor.

Renault Megane RS Sport Tourer

Renault Megane Estate RS2

İngiliz otomobil dergilerinin sevgilisi olan ve sürüşünü öve öve bitiremedikleri Megane III RS’in böyle bir versiyonu olsaydı, ucuz yollu bir RS6 Avant alternatifi olabilirdi.

Volvo XC90 Pickup

Volvo XC90 Pickup2

İyi ki gerçekte böyle bir şey olmayacak…

Toyota Auris T-Sport

Toyota Auris T-Sport2

Ateşli bir versiyonu bulunmayan Auris’in, bence bir “hot-hatch” versiyonu yapılmalı.

Skoda Superb Coupe

Skoda Superb Coupe2

Bu otomobil gerçekte üretime geçerse mantıklı bir seçenek olabilir.

Opel Corsa E Cabrio

Opel Corsa Cabrio2

Bir zamanlar Peugeot 206-207 CC ve Nissan Micra C+C gibi B segmenti cabrio otomobiller vardı. Fakat istenilen pazar payına ulaşamadıkları için çok geçmeden üretimden kaldırıldılar. Opel’in böyle bir model çıkararak riske gireceğini sanmıyorum. Yani bu otomobilde tam bir hayal ürünü olarak kalmaya devam edecek.

BMW M6 Shooting Brake

Bmw M6 ShootingBrake2

Şu sıralar Mercedes’de karşımıza çıkan shooting brake denilen daha havalı station kafilesine BMW şimdilik katılmadı. Ama X-Tomi M6’ya hemen bir çalışma yapmış.

Ford C-MAX ST

Ford C-Max front2

Bu otomobil de gerçekte piyasaya çıkma ihtimali çok düşük bir otomobil. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir