15 yıl aradan sonra düzenlenen ve bütün motor sporları dallarının en hızlılarını aynı organizasyonda birleştiren Şampiyonlar Şampiyonası 18-19 Mart tarihlerinde İzmir’de düzenlendi. Ülkü Yarış Pisti’nde düzenlenen etkinlikte Serdar Bostancı gibi efsanelerden tutunda Yağız Avcı gibi günümüzün başarılı pilotlarına kadar herkes aynı organizasyonda toplanınca ortaya çok güzel bir motor sporları organizasyonu çıktı. Bende İzmir’li bir otomobil bloggerı olarak 2 gün boyunca oradaydım.

Organizasyonun ilk günü tam 44 pilot Volkicar’la pistte iyi bir tur derecesi yaparak son 16’ya kalmaya çalıştı.

Son 16’ya kalan pilotlar;

Dağhan Ünlüdoğan, Emre Hasbay, Can Tolon, Buğra Banaz, Berkay Besler, Ali Türkkan, Fatih Ayhan, Orhan Avcıoğlu, Burak Başlık, Ayhancan Güven, Ahmet Burkay, Yağız Avcı, Ümitcan Özdemir, Ümit Ülkü, Deniz Denner ve Burak Çukurova

Pazar günü Corsa OPC’lerle mücadele eden pilotlar arasında finale kalan Ayhancan Güven ve Can Tolon arasındaki yarışta kazanan taraf Ayhancan Güven oldu. 2016 Şampiyonlar Şampiyonu olan Ayhancan Güven ödüllerin sahibi oldu.

Organizasyonda benim çektiğim bazı fotoğraflar,

Pilotların kullandığı Corsa OPC’ler FIA Touring Car regülasyonuna uygun hale getirilmiş. 1.6 lt turbo benzinli Corsa OPC’lerin orjinal gücü olan 207 hp yapılan eklemelerle 230 hp’ye çıkarılmış.

Borusan Otomotiv Motorsport’un şaheser niteliğindeki BMW Z4 GT3’leri

Rahmetli Mustafa V. Koç’un Ford Sierra RS’i

Mini Countryman WRC

Bir ralli efsanesi: Lancia Delta HF Integrale

Rüya garajımda olmasını isteyeceğim otomobillerden biri: Rally Spec bir Ford Escort MK1 😀

Serdar Bostancı’nın pilotajındaki bu efsane ralli otomobilini izlemesi çok keyifliydi.

BMW 325Xİ (E30)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir