Hyundai standında marka için önemi büyük olan yeni i30, IONIQ Hybrid, i20 Coupe WRC ve Elantra Sport Turbo modelleri sergileniyordu.

– Yeni i30

Üçüncü nesline kavuşan i30’un dış tasarımı ikinci nesile göre daha sade ancak yinede şık duruyor. Yeni 1.4 T-GDI benzinli ve eski nesilden bilinen 1.6 dizel 136 hp motor seçenekleriyle satışa sunulan otomobilin başlangıç fiyatı 75.950 TL.

Style ve Elite olmak üzere iki farklı donanım paketi sunuluyor. Elite donanımda opsiyonel olarak sunulan Smart pakette Kör Nokta Uyarı Sistemi, Volvo’lardan alışık olduğumuz Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi, Otomatik Acil Fren Destek Sistemi, Ön Çarpışma Uyarı Sistemi, Yorgunluk Tespit Sistemi, Uzun Far Asistanı ve Akıllı Hız Sabitleme gibi asistan sistemler sunuluyor.

– IONIQ Hybrid

– i20 WRC

– Elantra Sport

Hızlı babalara 200 bg’lik Elantra 😀

“HYUNDAI ASSAN, ÜRETİM VE İHRACATTA FRENE BASMIYOR”

” Hyundai Assan, 2017 ilk çeyrekte İzmit Fabrikası’nda bantlardan indirdiği 56 bin adet araçla Türkiye ekonomisine büyük bir katkı sağlamaya devam ediyor.”

Türkiye’de 1997 yılından bu yana üretim gerçekleştiren Hyundai Assan İzmit Fabrikası, bu yıl yirminci yılını kutluyor. Toplamda 230 bin adetlik 2017 üretim hedefi bulunan fabrika, ilk çeyrekte 25.550 adet i10 üretti. B segmentinin başarılı modeli i20 üretimi ise 30 bin 450 adet olarak gerçekleşti.

Türkiye haricinde 43 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve geçtiğimiz yıl önce Hong Kong, Yeni Zelanda, İran ve Avustralya gibi ülkelere de ürettiği araçları göndermeye başlayan Hyundai Assan’ın 2017 yılı ilk çeyrekteki toplam ihracatıysa 51 bin 392 adet olarak gerçekleşti. Bu rakamın 25 bin 064 adedi i10 modeline, 26 bin 328 adedi ise i20 modeline ait. Bu sayede ürettiği araçların yüzde 90’lık kısmını ihraç eden Hyundai Assan, geçen yıl olduğu gibi 2017’de de ekonomiye katkı yolunda hızla ilerliyor. Üstelik geçtiğimiz ay OSD tarafından Platin Paket başarı ödülü alan Hyundai Assan, ihracatta ülke ekonomisine 2 milyar dolardan fazla katkıda bulundu. Böylelikle Hyundai Assan, 2016’da Türkiye ekonomisine büyük katkıda bulundu ve dış borç açığının düşürülmesinde önemli bir rol oynamış oldu.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, konuyla ilgili şunları söyledi: “Hyundai olarak 2017’de üretim ve ihracatta en yüksek adetlere ulaşarak başarılarımızı tazelemek istiyoruz. Bu rakamları sürekli olarak artırmak için çalışmalarımız sürüyor. 2017’de yeni pazarlar üzerinde durmaya devam edeceğiz ve genişlemeyi sadece Avrupa ile sınırlı tutmayacağız”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir