O sabah saat 9’da boş bir ifadeyle uyandım. Sıradan bir salı günü gibi sıkıcı ve monoton olacağını düşünürken, bir anda uyku sersemliğimi atıp bugün Dacia Duster kullanacağımı hatırlayarak heyecanlandım. İçinizde “lan altı üstü Duster kullancan ne heyecanlanması” diye düşünenler olacaktır. Fakat kullanacağım otomobil fotoğraflarda görüldüğü üzere normal Duster’lara göre biraz farklı. İzmir Renault Ermat tarafından  arazi için hafif modifiye edilmiş bir Dacia Duster… Bende off-road’a bayılırım ve bu araçla off-road yapmak için sabırsızlanıyorum 😀

Evden apar topar çıktıktan sonra bayiye vardım. Hemen vakit kaybetmeden anahtarı kaptığım gibi yola çıktım. İlk birkaç kilometrelik sürüşümde dikkatimi çeken insanların otomobile bakışı ve büyük lastiklerden dolayı normale göre fazla olan lastik gürültüsü (Ayrıca lastik sesi Duster’ın kötü ses yalıtımı yüzünden olduğu gibi kabine sızıyordu) 6 ileri manuel şanzımanın geçişleri ise beklediğimden daha iyiydi.

Duster’la biraz vakit geçirdikten sonra artık doğasına salma vakti geldi de geçiyor bile. Dalıyorum araziye.

IMG_4687IMG_4654IMG_4674

Ironman yükseltme kiti, sert yapısından dolayı şehir içinde oldukça konforsuz bir sürüşe sebep olsa da arazide görevinin hakkını veriyor.

IMG_4665

Kabinin ön kısmı standart Duster’la aynı. Herhangi bir değişim yok. Asıl değişim arkada 😀

 

1.5 dCİ motorun gücü yazılımla artırılmış. Motor, arazideki dik tırmanışlarda yüksek torku sayesinde otomobili kolaylıkla taşıyordu.

Motorun fabrika çıkışı gücü 110 hp.

IMG_4742

Arka koltuklar iptal edildikten sonra otomobilin arkası oldukça genişleyerek ticari kıvamına gelmiş.

IMG_4704IMG_4716IMG_4765IMG_4807

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir