Aşağıda gördüğünüz makinelerin hepsi aslında birer otomotiv fantezisi. Hepsi günlük hayatta sıkça gördüğümüz hantal minibüsleri daha hızlı ve renkli hale getirmek için yapılmış makineler…

Ford’la başlayalım,

Bu işi en çok yapan firmaların başında Ford geliyor. Transit’i vahşi bir yarış aracına çevirmeleri için motorsporları departmanlarına birçok kez talimat verdiler.

– Ford Transit SuperVan 1

Ford-Supervan-1

Çılgınlığın başlangıcı olan bu makine, 400 hp gücünde ortadan V8 motora ve GT40 ile ortak birçok parçaya sahip.

– Ford Transit Supervan 2

Ford Supervan 2

Bu seferki fantezi de Ford, C100 ralli aracının altyapısına ve Cosworth tarafından “gıdıklanmış” 3.9 lt V8 motora yer vermiş. Ayrıca  Supervan 1’e göre çok daha vahşi bir görünüme sahip.

– Ford Transit Supervan 3

ford-transit-supervan-3-roars-up-goodwood-hill-video-63193_1

1994 ‘te orjinal Supervan altyapısını kullanarak ortaya çıkan minibüs görünümlü roket, 2013 Goodwood festivalinde sürpriz yaparak petrolheadlere tekrardan bir selam çakmıştı.

Araç 3.0 lt V6 295 hp Cosworth motora sahip.

– Ford Transit Rally Van

ford-transit-rally-04

Daha önce çıkan Supervan’lar kadar çılgın bir proje değildi. Koca bir V8 yerine normal Transit’lerdeki 2.5 litrelik dizel motorun biraz güçlendirilmiş halini kullanıyordu. Asıl olayı ralli otomobillerine özgü bazı parçalarla donatılmış olmasıydı.

– VW TH2 T5

TH2_03

TH Automobiles adlı Alman şirket Volkswagen’in Transporter ve Multivan modelleri üzerinde ilginç modifiye çalışmaları yapıyor. Fotoğraftaki T5’e 480 hp gücünde bir 911 motoru konulmuş. Motorun konumuda 911’le aynı şekilde yani arkada.

– VW TH2 RS

fastest-brick

vw_th2rs.5

Yine bir TH Automobiles çalışması. Eğer TH2 sizi fazla etkilemiyorsa birde TH2 RS’e bakın. Motor yine 911’den alınmış ama bu sefer tam 780 hp gücünde. Üstelik fotoda görüldüğü üzere sürüş pozisyonu ortaya alınarak daha çılgın bir T5 meydana gelmiş.

– VW Caddy Racer

VW-Caddy-Racer-0

Golf 5 GTI motoru ile yürüyen bir Caddy.

– Toyota Proace BTCC

btvc_speedworks

– Mercedes Sprinter 63-S AMG

mercedes-amg-sprinter-63-s-001-1

Yukarıda paylaştıklarımın aksine maalesef bu gerçek değil. Mercedes’in 1 Nisan şakasıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir