Dünyadaki crossover ve SUV çılgınlığına Rolls Royce, Maserati ve Lamborghini gibi markalardan sonra Aston Martin’de kayıtsız kalamadı. İngiliz markanın ilk SUV modelinin kamuflajlı görüntüleri resmi olarak marka tarafından paylaşıldı. İsminin DBX olacağı kesinleşen model, 2019’un 4.çeyreğinde piyasaya çıkacak.

Hala geliştirme süreci devam eden otomobilin ilk prototip sürüşü Galler’de gerçekleştirildi. Her ne kadar günümüzde artık otomobil gelişiminde bilgisayar simülatörleri büyük rol oynasa da gerçek dünya testleri otomobilin son ayarlarında önemli farklılıklar yaratabiliyor. Testlerde şef olarak başı çeken Aston Martin Mühendis Şefi Matt Becker, “Testlere bir prototiple başladık ancak otomobili hala simülasyon üzerinde de test ediyoruz ki fiziksel olarak beklentimizin ötesine geçsin. Otomobili ilk kullandığımda çok heyecanlandım ve simülasyondaki ile prototipin neredeyse birebir aynı olmasından çok memnun kaldım” açıklamasını yaptı.

Galler’deki testlerden kısa bir video:

DBX’in prototip testleri yapılmaya devam edilecek. Orta Doğu’nun sıcak ikliminden buz gibi kutuplara, Alp dağlarına… Tam gaz Almanya otobanlarında kullanımdan zorlu Nürburgring pistine kadar bir çok koşulda otomobilin limitleri zorlanacak.

Otomobil, Aston Martin’in St. Athan’daki fabrikasında üretilecek. Yani tabiki de İngiltere’de…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir