Ferrari’nin 2015 yılında piyasaya sunduğu 488 GTB’nin, yeni nesli olan F8 Tributo dün tanıtıldı. Yeni F8 Tributo, ilk bakışta fazlasıyla 488’e benziyor gibi görünse de tasarım detaylarında birçok farklılık mevcut, baştan aşağıya yeni bir model… Yerini aldığı modele göre yüzde 10 daha iyi hale getirilmiş aerodinami ve 40 kg daha hafif karoseriyle farkını ortaya koyuyor. 

Kaputunun altında Ferrari’nin seri üretim modelleri içinde en güçlü V8 motorlarından biri olan 3.9 lt’lik V8 yer alıyor. Selefi 488’e göre 50 hp daha güçlü olan bu ünite, 720 hp güç üretiyor. Arkadan itişli olan model, 100 km/h’ye 2.9 sn’de çıkabiliyor. 

F8 Tributo’nun tasarımı da en az performans değerleri kadar etkileyici. Silüeti 488’e benzese de baştan aşağı yeniden tasarlanan gövde, Ferrari’nin karakteristik özelliklerinden taviz vermiyor ve bazı tasarım detaylarında geçmiş modellere de atıfta bulunuyor.

Ferrari yetkilileri, ön bölüme yeni eklenen hava kanalları sayesinde frenlerin daha çabuk soğuduğunu ve bastırma kuvvetinin yüzde 15 artırıldığını belirtiyor. 

Arka kısımda panjurlu motor kaputu ile efsane Ferrari F40’a atıfta bulunurken, alttaki eğimli hava çıkışı oldukça şık görünüyor. 

F8 Tributo’nun kabininde ilk dikkat çekenler yuvarlak hava girişleri, yeni ve daha küçük çaplı direksiyon simidi , yeni kontrol butonları ve yolcu tarafında yer alan yeni 7 inçlik küçük ekran…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir